Sezon 2022/2021

Zajęcia edukacyjne robotyka Ciechanów Programowanie Ciechanów

W sezonie 2021/2022 drużyna zmieniał nazwę na „Robotix Ciechanów” i osiągnęła nie mały sukces.
Eliminacje Regionalne:
I miejsce w kategorii generalnej
I miejsce w kategorii projekt badawczy
I miejsce w kategorii Robot Games
II Miejsce w kategorii Core Values

Mistrzostwa Polski
II miejsce w kategorii generalnej
II miejsce w kategorii projekt badawczy
I miejsce w kategorii Core Values

Mistrzostwa Świata Australia Pacyfik Open Championship
20
miejsce na 40 drużyn z całego świata!

W czasie eliminacji regionalnych drużyna była bezkonkurencyjna! W Czasie Robot Games robot zdobył aż 430 pkt. Niestety na „Mistrzostwach krajowych” robot zastrajkował i zdobył jedynie 325 pkt. Co nie dało mu wysokiego miejsca. Niemniej jednak wysiłek włożony w projekt badawczy, współpraca drużyny pozwoliła na sięgnięcie po wysokie podium w kategorii generalnej. Drużyna zdobyła tytuł Wicemistrza Polski FLL w sezonie 2021/2022 !

II miejsce pozwoliło drużynie na udział w mistrzostwach kategorii Open odbywających się w Australii. Niestety z powodu na trwająca pandemię spotkania odbywały się on-line. Mimo tego i tak była to niesamowita przygoda. Różnica czasu wynosi 12 godz. całą drużyna musiała się przestawić na czas australijski. W zmaganiach nasza ekipa zajęła aż 20 lokatę na 40 drużyn z całego świata. Uczestnictwo w turnieju międzynarodowym wiele nas nauczyło i przyniosła wiele nowych znajomości. Poznaliśmy drużyny z całego świata z którymi jesteśmy w stałym kontakcie online!


O projekcie badawczym słów kilka. Tematem przewodnim turnieju był transport. Drużyna postanowiła unowocześnić terminale przeładunkowe i transport kontenerów. I tak powstał W.I.T.K – Wodorowy Innowacyjny Transporter Kołowy.

Budowa pojazdu była konsultowana z przedstawicielami firmy DCT GDAŃSK największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, T-Masters oraz Wydziałem Inżynierii Państwowej Uczelni Zawodowej. Pojazd jest zasilany ładowarką wodorową opartą o ogniwo PEM. W dużym skrócie zamienia wodę na wodór, a następnie na prąd elektryczny. Dzięki temu jest zero emisyjny! Jak widać ekologia jest bardzo ważna dla naszej drużyny.
Zobaczcie sami na prezentacji filmowej