Robo Coding

Zajęcia edukacyjne robotyka Ciechanów Programowanie Ciechanów

Jak pracujemy?

Naszą dewizą jest nauka przez zabawę. Podczas zajęć nie tylko składamy klocki ale tworzymy skomplikowane mechanizmy poznajemy zasady ich działania i szukamy ich zastosowania w otaczającym nas świecie. Nasze zajęcia są interdyscyplinarne. To znaczy, że przy okazji nauki programowania i robotyki uczymy się też historii, biologii, geografii. Wyznając zasadę, że każda okazja jest dobra do poszerzania wiedzy.

Jedna lekcja – 4 etapy

  1. Wprowadzenie – każda lekcja to inny mechanizm, który omawiamy warz z studentami. Gdy budujemy robota ważkę musimy omówić jak wygląda ważka, jak się zachowuje, które elementy ważki ma naśladować nasz robot.
  2. Budowa – ta część zajmuje nam najwięcej czasu. Podczas budowania uczestnicy nabywają umiejętności metamatematycznych, rozwijają zdolności manualne, uczą się podstaw mechaniki i inżynierii.
  3. Programowanie – aby nasz robot zadziałał musimy napisać wspólnie algorytm jego działania. W tej części studenci uczą się myślenia komutacyjnego i podstaw programowania.
  4. Zabawa – najważniejsza część zajęć! W tej części uczestnicy mają czas na rozbudowę i zmiany w swoich projektach. To właśnie w tej części naszych zajęć rozbudzamy ich wyobraźnie!

Gdzie prowadzimy zajęcia?

Zasadniczo wszędzie gdzie nas zaprosicie!
Zajęcia stacjonarne odbywają się w naszej własnej siedzibie przy ul. Warszawskiej 68 w Ciechanowie


Przyjeżdżamy również na lekcje do placówek oświatowych i dydaktycznych

Robo Coding to świetna zabawa

Budowa robotów z klocków LEGO© to przede wszystkim świetna zabawa. Każdy kto choć raz bawił się klockami LEGO© doskonale o tym wie. Na naszych zajęciach jednak każdy projekt samochód, samolot, pszczoła, wyścigówka sam się porusza co daje jeszcze większą frajdę!

Robo Coding to nauka

Zestawy, którymi dysponujemy z serii LEGO Education© wprowadzają uczestników naszych kursów w świat inżynierii, mechaniki i programowania. Dzięki nim dzieci rozwijają umiejętności STEM (Nauka, Technika, Inżynieria, Matematyka), które okażą się kluczowe w przyszłości. Pracując wspólnie uczą się wspólnego rozwiązywania problemów, przed którymi mogą stanąć jako dorośli.

Koduj z Robo Coding

Język programowania to język przyszłości. Dziś coraz więcej spraw załatwiamy przez internet przy pomocy algorytmów i programów. Znajomość działania tych będzie kluczowa w kolejnych latach. Przyszłość to rozwój technologii i większego zapotrzebowania na specjalistów. Nasze kursy uczą od podstaw jak działa program, jak rozwiązywać problemy programistyczne oraz przygotowują do nauki kolejnych języków programowania.

Rozpocznij przygodę z robotyką

Certyfikaty