FLL -Ciechanów

Zajęcia edukacyjne robotyka Ciechanów Programowanie Ciechanów

Program FIRST® LEGO® League przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 7 do 16 roku życia, stworzony by zaangażować i zafascynować młodych ludzi nauką i nowymi technologiami oraz wyposażyć je w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu codziennym. Podczas udziału w programie dzieci:

  • rozwijają umiejętności manualne i techniczne,
  • budują kompetencje STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka),
  • uczą się samodzielnego myślenia, podejmowania decyzji, pracy w grupie i dobrej organizacji.
  • Wszystko to pracując nad rozwiązaniem realnych zadań, skupiających się na bieżących problemach otaczającego ich świata.

W skrócie FLL to międzynarodowy turniej robotyki i programowania. Co roku drużyny stają do konkursu na najlepszą drużynę w swoim regionie, w Polsce, a potem na świecie. Turniej składa się z 2 zasadniczych części:

  • Robot Games – w tej części drużyny muszą przygotować robota, który na specjalnej macie wykona jak najwięcej zadań w 2 minuty i 30 sekund. Sposób i kolejność wykonania zadań jest zależna od strategii jaką drużyna wybierze. I najważniejsze co roku walczymy na inne macie!
  • Projekt badawczy – każdy turniej odbywa się pod hasłem przewodnim, w ramach tego właśnie hasła uczestnicy muszą określić problem ( my wolimy mówić wyzwanie), zbadać go, a następnie przystąpić do zaprojektowania rozwiązania. Ponieważ temat turnieju każdego roku jest inny projekt badawczy też musi być inny. Wielkim wsparciem dla projektów badawczych jest współpraca z firmami, które dla młodych inżynierów i programistów są mentorami, a często współpraca nad projektem nadawczym staje się obopólna.

Oprócz tych dwóch głównych kategorii drużyny są oceniane jak współpracują w grupie, jak podzielono obowiązki oraz jak bardzo jest ze sobą zgrana.
FLL to niesamowita przygoda, która poprzez zdrowe współzawodnictwo uczy i rozwija uczestników, przygotowując ich do dorosłego życia.

Poznaj naszą drużynę